Kryeministri italian Silvio Berlusconi sht goditur n mbrmjen e sotme ne sheshin Duomo ne Milano nga nj person 42 vjear.Berlusconi, sht goditur menjher me grusht n fytyr gjat kalimit t tij n shesh n momentin kur po prshendeste edhe mbshtetesit e tij. Mes fansave t tij ndodhej i infiltruar edhe agresori, Masimo Tartalja, nj shtetas italian me precedente penale vetm heqje te patents pr vozitje te rrezikshme te makines.Menjher pas ngjarjes, kryeministri Berluskoni, i gjakosur ne fytyre sht transportuar ne spitalin e San Rafaele, ndrsa agresori i tij sht ndaluar prej karabiniereve dhe po merret ne pyetje. /tch/