Pep Guardiola ka thënë në konferencë për media se skuadra e tij, Bayern Munchen, gjendet në situatë kritike, për arsye të lëndimeve.
Bayerni në fundjavë do të luaj me Eintracht Frankfurtin, ndërsa javën e ardhshme do të udhëtojë në Portugali, për t’u ndeshur me Porton, në Ligën e Kampionëve.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


“Ne kemi probleme, tani edhe më shumë dhe situata është kritike Schweinsteiger do të mungoj kundër Frankfurtit, ndërsa Ribery nuk e di nëse do të udhëtoj me ne për në Porto. Nëse luan edhe 5 minuta do të ishte një ndihmë për ne”, tha Guardiola./Indeksonline/