Ka rinisur mengjesin e sotem ne Gjykaten Nderkombetare te Hages, procesi ndaj ish liderit te serbeve te Bosnjes, Radovan Karaxhic.

Hage, rinis procesi ndaj Karaxhic
Ish lideri i serbeve te Bosnjes, para gjykatesve

Ish drejtuesi i larte politik akuzohet per ekzekutimin e qindra civileve myslimane dhe krime lufte gjate periudhes se konfliktit ne Bosnje Hercegovine.

Karaxhic eshte i pranishem ne salle ku ai do flase ne mbrojtje te tezes se tij. Ai i kishte bojkotuar sencat e para te ketij procesi.