Hair Zeqiri mesfushori i avancuar i Flamurtarit fitoi cmimin Futbollisti me i mire per muajin shtator nje trofe qe do te ndahet cdo muaj nga shoqata sportive Sporti na bashkon e mbeshtetur nga disa sponsore perfshire perfaqesuesit shqiptare te Denim Gillette dhe Levis.Hair Zeqiri 22 vjec autori i golit fitues qe i siguroi Flamurtarit per here te trete Kupen e Shqiperise ne finalen e fituar 2-1 ndaj Tiranes me 6 maj te vitit 2009 fitoi midis 15 te perzgjedhurve nga nje panel ekspertesh te futbolli sistemit te votimet me mesazhe dhe telefonatash e ku ne konsiderate u moren vetem kater ndeshjet e para te Superliges per kete edicion.Zeqiri nje ish-lojtar i Kombetares U-21 te Shqiperise eshte nje prodhim i paster i shkolles vlonjate - aktivizohet qysh nga sezoni 2005-2006 - dhe tashme eshte shnderruar ne nje lojtar titullar.Flamurtari se bashku dhe me Dinamon e Skenderbeun eshte nje nga ekipet pretendente per fitimin e titullit kampion.


Burimi Albania-sport.com
Kliko per te na ndjekur ne Twitter

E Hene 25 Tetor 2010