brbrKomisioneri per zgjerimin ne Bashkimin Europian ndodhet ne Shkup per te marre pjese ne negociatat mes paleve politike per zgjidhjen e krizes ne vend Perpara takimit te njoftuar per pasditen e kesaj te marte mes krereve te VMRO-DPMNE LSDM BDI dhe PDSH komisioneri Hahn po zhvillon takime te ndara me kryeministrin Gruevski dhe liderin e Opozites Zaev qe po mbahen ne rezidencen e ambasadorit te Bashkimit Europian Vizita e Hahn ne Shkup vjen pas deshtimit te tre takimeve mes krereve te partive kryesore politike ne kryeqytetin maqedonas dhe atij te Gruevskit dhe Zaev ne Strasburg me tre eurodeputetebrbr
br