Kryetari i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ramush Haradinaj po vazhdon konsolidimin e kabinetit t tij.N javn vijuese. Kryetari i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ramush Haradinaj do t vazhdoj konsolidimin e mtejm t kabinetit t tij me ekspert dhe profesionist t lmenjve t ndryshm, me qllim t krijimit t nj ekzekutivi kompetent nga t gjitha fushat, thuhet n nj komunikat t AAKs, lshuar t dieln.Javn e kaluar, me vendim t posam, Haradinaj e emroi Avni Arifin kshilltar kryesor n kabinetin e tij. Arifi, njhersh antar i Kryesis s AAKs, ka kryer studimet n Holand dhe, gjat karriers s tij, pr tri vjet (2004-2007) ka qen kshilltar i Kryeministrit t Kosovs, vazhdon komunikata.N radh t Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, si thuhet n komunikatn e ksaj partie, kan aderuar deri m tani ekspert t shumt dhe profesionist kompetent t fushave t ndryshme. Shum nga kta do t jen pjes e kabinetit t kryetarit t AAKs.