Hasan Lika nuk do të jetë më trajner i Vllaznisë. Tekniku, të cilit iu besua rikthimi i skuadrës në elitë, ka kërkuar ndërprerjen me bashkëpunimit, për arsye personale dhe klubi shkodran është treguar i gatshëm ti respektojë vullnetin.


Kjo pasi tekniku ka në plan të udhëtojë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për të jetuar me familjen e tij, pasi i duhet të rinovojë edhe vizën amerikane dhe nuk e ka pasur luksin të presë fundin e sezonit.


Megjithatë Lika e lë Vllazninë në pozita mjaft komode, në krye të grupit me 11 pikë më tepër se skuadra e vendit të dytë dhe vetëm një hap larg rikthimit në Kategorinë Superiore.


Pak minuta më parë edhe klubi shkodran doli me një deklaratë për shtyp, ku njoftoi ndërprerjen e bashkëpunimit me trajnerin Hasan Lika.

KF Vllaznia bën të ditur se që nga dita e sotme Hasan Lika nuk do të jetë më trajner i ekipit të parë. Me kërkesën e vetë trajnerit, kontrata dypalëshe është ndërprerë për arsye se z.Lika bashkë me familjen e tij pas pak ditësh do të udhëtojnë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të jetuar atje tashmë.


Në këtë mënyrë, KF Vllaznia duke parë ecurinë e mirë të skuadrës e cila ka hedhur një hap të rëndësishëm drejt arritjes së objektivit, vendosi që të mos e pengojë për të ardhmen e tij.


KF Vllaznia e falenderon z.Lika për kontributin e tij në krye të skuadrës gjatë kësaj periudhe duke marrë parasysh momentin e vështirë kur e mori drejtimin e saj, megjithatë falë punës së tij dhe të futbollistëve, ekipi tashmë është shumë pranë arritjes së objektivit, daljes në Superligë.


Brenda një periudhë shumë të shkurtër, KF Vllaznia do të bëjë publik edhe emrin e trajnerit të ri që do të angazhohet për drejtimin e skuadrës së parë deri në fund të sezonit.