Portieri amerikan, Tim Hauard, u përzgjodh si lojtari më i mirë i ndeshjes Angli-SHBA (1-1). Gardiani 31-vjeçar, i cili luan në Angli me Evertonin, u bëri bllokadë sulmeve të “tre luanëve”. Kjo ishte ndeshja e tij e 51-të me SHBA-të. Hauard është portieri i dytë i përzgjedhur si portieri, më i mirë, pas nigerianit Vinsen Enyeama.Lojtarët më të mirë të ndeshjeve1. Silvi Tshabalala (Afrika Jugut)

Afrika e Jugut - Meksika 1-12. Diego Forlan (Uruguai)

Uruguai - Francë 0-03. Park Ji-Sung (Koreja e Jugut)

Koreja e Jugut –Greqi 2-04. Vinsent Enyeama (Nigeri)

Argjentinë – Nigeri 1-05. Tim Hauard (SHBA)

Angli-SHBA 1-1


Burimi: Albania-sport.com
Kliko per te na ndjekur ne Twitter

E Shtune, 12 Qershor 2010
Shto dhe ti komentin tendEmri dhe e-maili