Pas Luan Krasniqit një tjetër boksier shqiptar është gati të shpallet kampion Europe në boks.Ditën e premte, më 21 tetor, 24-vjeçari nga Juniku i Kosovës, Haxhi Krasniqi, do ketë shansin e artë për tu kurorëzuar kampion Evrope në peshat gjysmë të rënda në versionin WBO.

Boksieri Krasniqi, i cili do të përballet me francezin Abdelhakim Derghal, është shprehur mjaft entuziast për sfidën e të premtes.

“Nuk më intereson se kë kam përballë, pasi i di aftësitë e mia”, ka deklaruar 24-vjeçari.

“Besoj shumë te vetja ime dhe do arrij të mposht cilindo pa marë parasysh rekordin apo aftësinë e tij”, ka përfunduar Krasniqi, i cili në karrierën e tij ka vetëm 2 humbje dhe 35 fitore.

Kundërshtari i Krasniqit, francezi Derghal ka fituar 14 ndeshje, ka humbur 11 dhe vetëm 1 herë ka barazuar. Kjo është hera e parë që Haxhi Krasniqi ndeshet në një sfidë boksi me 12 raunde.

Sfida mes Krasniqit dhe francezit Derghal e vlefshme për titullin kampion Europe në peshat gjysmë të rënda do të transmetohet direkt nga Brandeburg Halle të Frankfurtit në Supersport, ditën e premte ora 20:00.


Facebook


if (window.ads_ad_block){ads_ad_block=ads_ad_block+1;}else{ads_ad_block=1;}
function showAdBlock_2136(ppc_ad_block_count)
{
title = document.title;
show_ads_id = 2136;
show_ads_url = "http://www.kosoftads.com/publisher-show-ads.php";
block_count=ppc_ad_block_count;
iframe_width=580;
iframe_height=115;
metainfo=document.getElementsByTagName('meta');
ref=document.referrer;
showContentAds(metainfo);
}
setTimeout("showAdBlock_2136("+ads_ad_block+")",1000*(ads_ad_block-1));


Lajmet kryesoreLibi, konfirmohet zyrtarisht vdekja e Gaddafi-t


Diktatori bie gjatë mbrojtjes së qytetit të fundit që kontrollonte
Durrës, fundoset anija, 8 persona të zhdukur


Meta përgënjeshtron Frattini-n


Balla: Pollo, rryshfet 1.2 milion euro


Topi: Vizion i ri në politikë