Foto ilustruese

Foto ilustruesePakujdesia për pak u ka marrë jetën dy motrave nga Kavaja.  E.Ç., 17 vjeç dhe M.Ç., 13 vjeç, janë helmuar në shtëpi me një një lëndë që shërben për ngordhjen e insekteve.


Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në fshatin Synej në Kavajë dhe sipas policisë, ngjarja ka ndodhur për shkak të pakujdesisë. Të njëjtat burime sqarojnë se të dyja motrat janë dërguar me urgjencë në spital nga familjarët dhe pas marrjes së ndihmës mjekësore, tashmë ndodhen jashtë rrezikut për jetën.


27 mars 2014 (gazeta-Shqip.com)


 


Ky shkrim Helmohen me insecticid, dy motra nga Kavaja rrezikuan jetën u publikua me pare te Gazeta SHQIP.