goxhajAltin Goxhaj duket se ka kaluar një ngjarje tronditëse dhe të dhimbshme në fëmijërinë e tij.


Izet Haxhia thotë se atë e kanë përdhunuar, kur ka qenë vetëm 7 vjeç.


Une sipas ketij ”brimeçpuari” që në moshen shtate vjeçare, dhurate kjo nga biri i nje sigurimsi, qenkam injorant, nuk di të shkruaj shqip, e ditkam vetem të shaje etj.


Altin, nuk kam faj une që ty të perdhunuan që në moshen shtate vjecare.


Duket që kjo traume e madhe që ke perjetuar në atë moshe të re ka ndikur në formimin tend psikologjik dhe karakterin tend prej pederasti.


Kjo fatkeqësi që të ka ndodhur ty, uroj të mos i ndodhë askujt.


Por megjithate edhe pse nuk ishte aspak faji jot per atë që ndodhi në atë moshe të vogel, faji jot eshte se duke u nisur nga trauma që ke pesuar, në vend që të mundoheshe të sheroje plagen e rende që tu shkaktua që në vegjeli, ti kur u rrite fillove të hidheshe sa nga nje preher, në tjetrin, të ”xhaxhallareve ”politike.


Dhe tani në fund vendose të provoje edhe prehrin e gjyshit Berisha.


Ti Altin nuk mund të arrish të me kuptosh mua dhe nuk të ve faj, sepse jemi dy bote e njerez të kundert në cdo gje.


Une jam rritur në nje natyre të ashper e kam marre nje edukate të forte me parime morale të nderit e beses.


Jam rritur në nje ambient e vend ku fjale e besa e dhene ishte ligj.


Kam dashuruar per here të pare në menyre platonike në gjimnaz, dhe humbur virgjerine në moshen 22- vjeçare, kur isha ne universitet.


Kuptohet me nje femer.


Dhe jo si ty që e ke humbur atë që në moshen shtate vjecare me të birin e nje sigurimsi.


Ti nuk mund te kuptosh apo dish çfare eshte burreria.


Ti je i denuar të mos e provosh ndjesine e të qenit burre.


Të fala gjyshit Sali.


Po u doli mundesia te dyve, dilni e shetisni andej nga liqeni, se kushedi gjysh Saliu te tregon për ato pergjimet e tij të adoleshences tek penxheret e kulles se famshme në Prifç, shkruan Haxhia.


Nuk dihet sa e vërtetë është kjo histori e dhimbshme, që do të linte shenja për gjithë jetën tek çdo njeri!