Policia hollandeze ka gjetur trupin e nj foshnjeje n kopshtin e shtpis s nj gruaje e cila ishte arrestuar m par pr vrasjen e nj foshnjeje tjetr. Gruaja 41-vjecare ishte arrestuar m 27 gusht pas zbulimit t trupit t par, ndrsa policia sht duke hetuar nse tre rastet jan t lidhura me njra-tjetrn, sikundr dhe pr kohn dhe shkakun e vdekjes s foshnjeve.


Ky sht rasti i dyt q nj nn hollandeze arrestohet me dyshimin se
ka vrar foshnja. N fillim t gushtit, nj tjetr grua u arrestua pas
gjetjes s katr trupave n catin e shtpis, q dyshohet t jen vrar
n harkun e tet viteve.ALSAT