Dashi

21 mars- 20 prill



Nëse ndihet i hidhëruar në dikë kjo nuk do të thotë që duhet ti acaroni ndjenjat e juaja.



Demi

21 prill- 21 maj



Shërbimet, në makinë, trup shtëpi apo në llogarinë e juaj bankare do të jenë shumë efektive. Ditë e mirë për t’u kujdesur për të gjitha.



Binjakët

22 maj- 21 qershor



Kombinoni të gjitha format e buxhetit në kuptim që të keni para të mjaftueshme për të shkuar diku në pushime sot.



Gaforrja

22 qershor- 22 korrik



Çdo fund ka edhe një fillim të rin. Bëhuni gati për një sfidë të vogël që do të filloj sot për të filluar suksesin e mëtejshëm.



Luani

23 korrik- 22 gusht



Thashethemet e këqija por edhe diskutimet për moralin do të jenë në qendër të vëmendjes për personat e lindur në këtë shenjë.



Virgjëresha

23 gusht- 22 shtator



Arritjet dhe improvizimet janë ato që keni nevojë për t;i arritur sot. Yjet ju sugjerojnë që të jeni të vërtetë sidomos në aspektin profesional.



Peshorja

23 shtator- 22 tetor



Do të keni dy aspekte të ndryshme në këtë ditë. Zgjidhni ato që dëshironi t’i keni dhe në fund veproni.



Akrepi

23 tetor- 21 nëntor



Do të keni bashkëbisedim të lodhshëm dhe të panevojshëm. Një bisedim i vogël nuk është i keq. Shoqërohuni më shumë.



Shigjetari

22 nëntor- 21 dhjetor



Shikoni orarin e juaj dhe vendosni për atë që doni. Duhet të jeni me fleksibil sidomos për t’ju ikur gjërave të këqija.



Bricjapi

22 dhjetor- 20 janar



Duhet që të jeni më i qartë në idetë që keni. Besoni më shumë në shokët dhe kolegët dhe do të arrini sukses.



Ujori

21 janar- 18 shkurt



Do të keni shumë përgjegjësi sot në mëngjes por ato do t’i tejkaloni më vonë ku do gjeni kohë për relaksim dhe punë.



Peshqit

19 shkurt- 20 mars



Koha për argëtim. Merrni një libër të kuzhinës dhe bëni gjellën që ju pëlqen më së shumti. Tërë këtë bëjeni me familje.