Shenjë për shenjë, si ai e imagjinon gruan perfekte: Yjet ju sugjerojnë mënyrën se si ti ngjani sa më shumë gruas perfekte. Të gjithë burrat kanë një grua ideale për të cilën ata përpiqen dhe, edhe nëse idealet janë të vështira për t’u arritur, ka disa karakteristika fizike ose intelektuale që nuk mund të heqin dorë. Dikush do të donte një grua të fortë dhe guximtare, dikush tjetër një grua më akomoduese. Yjet na udhëheqin në zgjedhjen e partnerit të duhur dhe Horoskopi përshkruan gruan perfekte për çdo shenjë zodiakale.


DASHI – Gruaja juaj ideale nuk ju lejon që të pushtoheni kaq lehtë. Ju keni nevojë të keni në krah një grua të gëzuar dhe të gjallë, të guximshme dhe të gatshme për aventura. Ajo duhet të dijë të përballojë zënkat, por në të njëjtën kohë të dijë të mbrojë interesat e saj. Nuk ju pëlqen ideja që të jetë shumë e nënshtruar ndaj jush dhe doni që të mbajë qëndrim ndaj jush (pa sukses, natyrisht). Nëse je një femër DASH: ju mund të joshni lehtësisht burrat luan, që duan të kenë në krah gra të forta dhe shpërthyese.


DEMI – Ju jeni një njeri me këmbë në tokë, ju nuk keni nevojë një grua shumë konkrete në krah, sepse ju pëlqen ideja që të jeni ju pika e saj e fortë. Gruaja juaj ideale është e dashur dhe e ngrohtë, e aftë të ndezë te ju zjarrin e pasionit. Nuk duhet të jetë shumë e paparashikueshme. Është e rëndësishme që ju të shihni edhe një nënë të mirë për fëmijët tuaj të ardhshëm. Nëse jeni një grua DEM: pavarësisht nga akrepat janë shumë të ndryshëm nga ju, ju bashkon një tërheqje e fortë fizike dhe seksuale.


BINJAKËT – Ideali juaj i një gruaje ndryshon nga dita në ditë dhe ju mund të thoni se nuk keni një imazh të mirëpërcaktuar të gruas që dëshironi në krah. Është e rëndësishme që të ketë një mirëkuptim të mirë mendor sepse që aty mund të fillojë me ju një marrëdhënie. Për të duruar karakterin tuaj, sigurisht që duhet një grua mikpritëse dhe e nënshtruar, e cila në të njëjtën kohë nuk ju jep shumë konfirmime. Nëse jeni një grua BINJAK: me gjallërinë tuaj, me siguri mund të tërhiqni pas vetes një shpirt të lirë si ujori.


GAFORRJA – Gruaja juaj ideale duhet të jetë shumë e ndjeshme, sepse ju vazhdimisht ndryshoni gjendjen tuaj dhe dëshironi që ajo ta vërejë dhe të veprojë në përputhje me rrethanat. Të dojë fëmijët dhe mbi të gjitha të dojë kafshët dhe të jetë gati të mirëpresë në shtëpi të gjithë ata që doni. Të jetë një grua e ëmbël, romantike dhe shumë e dashur. Është e rëndësishme që të ketë marrëdhënie të mirë me nënën tuaj dhe të ndajë me ju vlerat e familjes. Nëse jeni një grua GAFORRE: Burrat peshq janë të vetmit që kuptojnë me të vërtetë atë që fshihet pas lotëve tuaj.


LUANI – Një burrë si ju duhet të ketë në krahun e tij një grua të bukur dhe të ndritshme, për tia treguar gjithë botës. Ajo nuk pajtohet me gjithçka që ju thoni, por në publik ajo bën sikur është dakord dhe kjo ju lejon të krijoni një marrëdhënie komplekse dhe intensive me të. Ajo është një grua e pasionuar, por jo domosdoshmërisht me iniciativë: ju pëlqen ideja për të qenë në gjendje të merrni disa vendime të vogla për të. Nëse jeni një grua LUAN: burrat peshore ju mbushin me komplimente dhe ju bëjnë të ndiheni gruaja më e bukur në botë.


VIRGJËRESHA – Në gruan tuaj ideale, kërkoni diçka që t’ju plotësojë. Kështu që ju keni nevojë për një grua emocionale dhe të dashur që di të nxjerrë anën tuaj më të butë (sepse ekziston, apo jo?). Ideja e një gruaje në karrierë ju çmend. Doni që niveli i saj kulturor të jetë më i lartë se i juaji. Doni të jeni në gjendje të flisni me të për gjithçka, mirëkuptimi intelektual është më i rëndësishëm se fizik. Nëse jeni një grua VIRGJËRESHË: mos e nënvlerësoni fuqinë e emocioneve të gaforres. Me ëmbëlsinë e tyre ata mund t’ju bëjnë të ndiheni të hapur.


PESHORJA – Disa mund të mendojnë se gruaja juaj ideale duhet të jetë e bukur, por në të vërtetë nuk është e nevojshme. Është e domosdoshme që ajo tiu thotë çdo ditë sa i bukur, i rafinuar dhe sa trim jeni. Vaniteti shpesh ka përparësi ndaj jush. Është e rëndësishme që të jeni iniciator dhe të mos detyroheni të bëni zgjedhje që mund t’i bëjë ajo për ju. Nëse jeni një grua PESHORE: Binjakët me siguri mund të kapin vëmendjen tuaj me bukurinë e tyre delikate dhe joshëse.


AKREPI – Ju i përkisni shenjës së ujit dhe është thelbësore që ju të keni një grua të ëmbël, të dashur dhe të ndjeshme në krah. Ju pëlqejnë situatat e komplikuara, veçanërisht nëse ju duhet të luftoni për ta pushtuar atë në fillim të marrëdhënies tuaj. Ju nuk e pranoni atë lehtësisht, por vetëm një grua shumë e duruar mund të arrijë që tu nënshtrohet ndryshimeve tuaja të shpeshta të disponimit. Të brendshmet e saj duhet të jenë në mënyrë strikte sexy. Nëse jeni një grua AKREP: të ngrohësh zemrën e një bricjapi mund të jetë një provë e bukur dhe stimuluese për të provuar.


SHIGJETARI – Gruaja juaj ideale përfaqëson gjithçka që ti do të doje të ishe, por shpesh nuk jeni nga frika e gjykimit të njerëzve. Ajo është një grua e lirë, e pavarur, dhe shumë magjepsëse. Ju dëshironi të jeni në gjendje të bisedoni me të rreth temave filozofike, fetare ose ezoterike. Ju dëshironi ta mahnitni atë në shumë mënyra, madje edhe në shtrat. Nëse jeni një grua SHIGJETAR: me dashin ju mund të krijoni një marrëdhënie shumë të zjarrtë, plot me grindje që zgjidhen me pasion.


BRICJAPI – Ju keni nevojë për kohën tuaj dhe gruaja juaj ideale duhet të dijë ta respektojë, edhe nëse kjo nganjëherë do të thotë të mbash gjallë entuziazmin, pa pasur asgjë në këmbim. Doni një grua që di të rezistojë dhe nuk kapet pas çmendurive. Në sferën seksuale ju kërkoni pikërisht atë që dëshironi. Nëse jeni një grua BRICJAP: nëse nuk doni në krah dikë që të prishë planet tuaja, të lindurit e Virgjëreshës janë fiks për ju!


UJORI – Është mirë të sqaroni: gruaja jote ideale nuk ekziston. Kur flasim për idealet, ju e shtyni veten shumë përtej realitetit dhe prandaj ju kurrë nuk duket të arrini përsosmërinë. Gruaja juaj ideale duhet të ketë një karakter të veçantë fizik dhe / ose që do t’ju pushtojë. Duhet të respektojmë hapësirat tuaja dhe duhet të kërkojmë vetëm kur të ndiheni të tillë. Nëse jeni një grua UJOR: me Shigjetarin mund të përjetoni gjithçka që dëshironi!


PESHQIT – Gruaja juaj ideale duhet të ketë diçka të pabesueshme, si flokët e saj ose mënyrën se si ajo flet. Ju keni idealet e mrekullueshme romantike dhe keni nevojë për dikë që i ndan ato me ju. Ju pëlqen ideja e një gruaje që ti nënshtrohesh, edhe pse në realitet nënshtroheni vetëm kur ju përshtatet. Gruaja juaj duhet të dijë gjithashtu edhe se si ti dëgjojë tregimet tuaja të magjepsura. Nëse jeni një grua PESHQ: nëse kërkoni qëndrueshmëri, mund ta gjeni te burrat dem, të cilët gjejnë te ju një muzë frymëzuese.


18 korrik 2018 (gazeta-Shqip.com)