Zodiaku ndikon edhe n preferencat ushqimore: ja si t provokoni miqtë, nga dashi te peshqit


Kur flasim pr ushqim t gjith kemi preferencat tona. Ka q adhurojn pjatat e para, dikush nuk ia del t heq dor nga nj meze e shijshme ose ka t tjer q cmojn ushqimin e shndetshm dhe t freskt. N baz t shenjs s Zodiakut sht e mundur t zbulosh cilat jan ushqimet q kapin m leht syt ton dhe shijet tona. Udhhiquni nga yjet, mund t zbulojm nprmjet horoskopit edhe se si mund t knaqim shijet e dikujt q dshirojm ta ftojm pr dark.


DASHI N tavolin t plqejn shijet e vrteta, por t forta si ti. Dhe pr kt nuk mund t heqsh dor nga mishrat: nga tipa t ndryshm sallamesh tek mortadela, nga specat tek proshutat e gatuara ose t paprpunuara, nga kupa te bresaola, e pastaj mishra m pak t zakonshm e me shije m t mdha dhe t vendosura. Gjja m e bukur pr ty sht q mund ti shijosh menjher pasi ti keni n shtpi (thikat dhe lugët kan gjithmon kan nj bukuri t madhe pr ty). T plqen ti shoqrosh mezet e shijshme me gjra pikante dhe aromatike.


DEMI Je nj person tejet lakmitar dhe arrin t dallosh ushqimin q po skadon nga ai i cilsis s lart. Dhe pr kt arsye n kuzhin nuk shikon shpenzimet dhe kujdesesh gjithmon mir pr t knaqur shijen tnde. Cfar nuk mund t mungoj kurr n tavolinn tnde? Mishi i kuq. Nj fet e mir ose nj filet e pabr mir mund ta bjn ditn tnde m t plqyeshme. U prshtatesh me dshir edhe tartareve m t shijshme ose hamburgereve me mish me cilsi t shoqruara me salca t shijshme dhe me kalori.


BINJAKT Të plqen t luash edhe n kuzhin, nuk mund t heqsh dor edhe nga shijet e momentit. Ushqimi q i prshtatet m shum personalitetit tnd sht pa dyshim orizi. T plqen ideja q t eksperimentosh me llojet e ndryshme t tij: Arborio, basmati, karnaroli, i kuq, parboiled etj. Me pak fantazi, nj her t gatuash mund t argtohesh duke marr gjith format q preferon. Arancinat e orizit me mbushje t fshehur n zemrn e tyre, arrijn ti habisin dhe knaqin miqt tuaj.


GAFORRJA Ti je tradicional. Pr ty nuk ka gj m t bukur sesa nj drek e mir me familjen. Sa m shum njerz t ket, aq m e lumtur je ti. Cili sht ushqimi, q mund t knaq t mdhenj dhe t vegjl dhe q nuk mungon n tavolinn tuaj? Natyrisht makaronat n t gjitha format e saj. Recetat tradicionale jan t preferuarat e tua: mund t iksh nga lazanjat klasike tek sallatat me makarona t freskta me domate dhe mocarela. Edhe makaronat e mbushura t knaqin, sidomos kur bhen n shtpi.


LUANI Edhe n kuzhin t plqen t trheqsh vmendje dhe t shfaqsh q dshiron m t mirn e mundshme. Nuk t plqejn pjatat shum t komplikuara pr tu gatuar. Ideale pr ty jan butakt: karavidhet katalanase, karkalecat ose midhjet mund t knaqin syt prvec shijes tnde. T plqen ti servirsh n pjata elegante porcelain, por nuk t bn prshtypje t hash edhe me dor n qoft se e ke t nevojshme. Natyra jote sht gjithmon e ndrlikuar.


VIRGJRESHA Pr ty sht shum e rndsishme t zgjedhsh nj ushqim t shndetshm dhe t ekuilibruar. T plqen t njohsh vlerat ushqyese t ushqimit q v n tavolin. Peshku sigurisht sht nj ndr ushqimet m t shndetshme dhe m t pasura dhe me mjaft prfitime pr trupin tuaj. Rrall u beson produkteve t ngrira dhe preferon t humbassh pak koh duke shkuar n supermarket pr t zgjedhur me kujdes peshk (t plot ose filet) t freskt pr ta gatuar n mnyr t thjesht por t shijshme me knaqsi t madhe pr darkuesit tuaj.


PESHORJA T plqen t mbash linjat dhe gjithmon bn shum kujdes me kalorit q merr. Shpesh tundohesh nga bukuria estetike e ndonj pjate n restorant, por e di mir q t abuzosh me karbohidratet dhe yndyrnat do t t detyronte m von t ndiqje nj diet t rrept n ditt n vazhdim. Mes pjatave t tua t preferuara sht mishi I bardh. Gjeli i detit dhe puna presin t gatuhen n shum mnyra dhe t plqen shum t luash me ngjyrat e erzave dhe t perimeve.


AKREPI T akuzojn se je nj person i komplikuar, por nuk sht kshtu. Prkundrazi, n tavolin shpesh heq dor nga disa pjata shum t prpunuara ose t gatuara n kushte jo t zakonshme. Pr tiu br t lumtur gastronomikisht jan t mjaftueshme patatet, t gatuara n çfardo lloj mnyre: t pjekura me rozmarin, t ziera me pak vaj, t transformuara n nj pure me qumsht ose t skuqura t shoqruara me shum ketchup dhe majonez. Jan pjata t thjeshta, t shijshme dhe ekonomike. Me t vrtet duhet kaq pak pr tu br t lumtur?


SHIGJETARI Je nga ata persona q prpiqen t bjn hum kujdes me ushqimin. Zakonisht nuk t plqen t gatuash por n t njjtn koh as nuk do t hash ushqim t gatshm ose t konservuar. Ata q nuk duhet t mungojn kurr n tavolinn tuaj jan frutat. Duke filluar nga mngjesi, prpiqesh t ushqehesh me ndonj frut t mir t stins. Snack yt I preferuar jan frutat e thata: bajame, shqeme, arra, lajthi etj. Frutat ekzotike ti plqen ti hash n vendet q jan prodhuar, kur shkon me pushime.


BRICJAPI- Nuk mund t prcaktohesh si nj person lakmitar. Rrall ha shpesh dhe nuk ka ndonj pjat n gjendje q t t entuziazmoj. Ajo q nuk mund t mungoj n tavolinn tnde sht djathi. T plqejn si djathrat e mbl os e t stins ose me shije shum intensive si gorgonxola. Prball nj prerje djathi ose feta frutash dhe perimesh ose mjalt nuk futesh brenda edhe ti. Kur knaq fytin shpesh t shrben pr t rregulluar humorin.


UJORI Kur flitet pr ty, flitet edhe pr kuzhin t ndryshme: kuzhin makrobiotike, vegjeteriane, vegane, t paprpunuar,etj . E vrteta sht q t plqen t shikosh si ndryshon trupi yt kur ndryshon llojet e ushqimit. Siguriht n tavolinn tuja nuk mund t mungojn perimet si t gjalla edhe t gatuara n vaj, t pjekura dhe t skuqura. Kur ke koh knqeh duke u dhn atyre forma t cuditshme, sikur t ishe duke krijuar opera t vogla arti me ngjyra, duke u ndjekur n ga frymzimi i momentit.


PESHQIT Ti nuk ke fiks nj ushqim t preferuar, t plqen t ankohesh dhe ti ndrlikosh gjrat edhe n kuzhin. Ty nuk t plqejn pjatat tradicionale, t plqejn mezet. T plqejn sepse jan t vogla, me ngjyra dhe t kndshme. T plqejn kombinimet e veçanta: proshuta me pjepr, ananasi me rukola, djathi me dardh, karkalecat me portokall, sallata me moll. N qoft se nuk duhet t pastrosh shtpin, je e gatshme t investosh me besim n ushqimin tuaj.


2 gusht 2017 (gazeta-shqip.com)