Dashi

21 mars- 20 prillNdonjher karriera nuk mund t jet ashtu sikurse duhet t jet. Kjo nuk do t thot se ju i keni thn t gjitha n punn tuaj: nj pozit e mir, m shum prgjegjsi, m shum respekt, para t mjaftueshme, do t thot stabilitet m i mir. Inatet, ndoshta t cilat i keni edhe ju, mund ta prishin kt. Por, a jeni m t vrtet i lumtur? Kjo ndoshta do t jet prgjigja e par q do e krkoni q nga fillimi i muajit! Dhe nse prgjigja nuk sht e plot, ather at do ta krkoni gjat gjith jets tuaj. Si e keni ndrlidhur marrdhniet e juaja personale me karriern? Si po ndryshon rutina e juaj shndetin? E po mir, sht koha q t merrni mblsirn dhe t ndryshoni shijen tuaj ndrkaq puna dhe karriera do tju bjn m t lumtur. Data pes sht dita e sfidave dhe e planeve t juaja financiare rezultati i t cilave do t shihet me datn 10. Ngritja e vets nuk sht hapi q duhet ta ndrmerrni gjat muajit! Me datn 14 duhet q ti kushtoni kujdes t madh familjes. Pse mos t blini nj torte me fruta dhe drgojeni n shtpi! Ata do ju don m shum se ju e keni menduar. Sharmi i juaj do t rritet edhe m rreth datave 19 dhe 20. Gjrat e reja provoni me datat 25 dhe 30, n t cilat mund ti realizoni edhe ndrrat e juaja.Demi

21 prill- 21 majPo ndiheni shum mir dhe me ide t qarta qysh sot. Nse ju mbyllni syt e juaj, gjithmon duhet t mendoni se si t ecni prpara dhe me ide pr projektet e juaja! Kshtu do e fitoni nj vend t mir dhe nj vend i mir do t thot se duhet t merrni nj vendim jetsor pr jetn e juaj. Nse duhet t bni ndryshime t mdha (sikurse jan ndrrimi i vendbanimit, ndrrimi i puns apo ndrrimi i partnerin/s), mbylleni syt dhe mendoni sepse kjo ka t bj me jetn e juaj. Merrni frym thell dhe n fund merrni vendimin e duhur. Duhet ta bni kt. Data pes sht nj dit e madhe pr tu bashkuar me shokt dhe t dashurit e juaj. Mos hezitoni nse dikush ju thrret apo ju fton n ndonj aheng me datn nnt. Bhuni gati dhe thoni po. Do t mund t zbuloni dashurin. Kjo sht e garantuar. Data 10 po ashtu do t jet nj dit tjetr e madhe dhe pa ndonj beqari t madhe? Askush nuk do ju pengoj pr kt. Kshtu mos u shqetsoni shum nse do merrni nj vendim t madh me datn 15. Merrni frym thell dhe do problem do t kaloj me datn 20. Flisni sa m shum me datn 25. P.sh, cilt jan planet e juaja pr vitin e ardhshm? Por, pr kt vendosni me datn 31.Binjakt

22 maj- 21 qershorsht mir t kesh partner n dashuri, n biznes dhe n krim (nuk sht humor! Jo vetm thyerja e ligjit sht krim. Partnert kriminel jan ata me t cilt ju mund t vallzoni gjith natn dhe mos t dini!). Por, ka dit, sikurse sht kjo e sotmja, kur partneri/ja juaj do t merr shum nga ju. Kjo do t thot q t keni kujdes! Nse dshironi q t vallzoni dhe t kaloni nj nat me muzik t viteve 90 n ndonj klub, ather mos shkoni n ndonj bar t ktij shekulli. Vetm atje ku mund t dashuroni! Fokusohuni n kreativitetin e juaj nga data pes! Kjo gj do ju paguhet. Nj penges q do ju bhet do t jet nj sukses. Prsrite kreativitetin edhe me datn 10 gjersa t filloni t besoni se jeni ideator i mir. Keni shum zgjedhje t menura por nj problem krkon prgjigje t menduar gjat datave 15 dhe 16. Prpiquni q ti rikornizoni argumentet e juaja. Filloni nj projekt t ri me datn 20 apo shkoni n pun me knaqsi dhe propozoni sa m shum ide. Nga data 25 dhe 26 do t gjendeni n nj vend shum emocional. Knaquni sa m shum! Me datn 31, fokusohuni n plane. Pastaj argtohu pr festa.Gaforrja

22 qershor- 22 korrikPo kaloni ditn e par t muajit duke
at q sht dashur ta bni edhe m par: dhe at me tr qenien tuaj. do krkes nxirreni nga kraharori? Keq, apo jo! Vetm ju e dini pavarsisht t gjithave (ofendimet e gjata, lndimet, imitimet e vogla t cilat ju kan sjell problemet kryesore sepse ju nuk keni thn at q sht dashur t thuhet), prap do ju bj q t ndjeni se jeni mbi t tjert edhe pse i mbartni t gjitha kto kudo q shkoni. Me datn 3 dhe 4, kto mendime do tua injektojn mendjen n ka do q bni dhe do t hapen me energjin e juaj q do t del n shesh. Me datn 9, do t shikoni realizimin e mendimeve t juaj. Thn m thjesht do t kuptoni me thell se far jeni duke dashur nga jeta e juaj? Prgatituni pr dy dit me plot pun gjat dats 11 dhe 12 dhe shikoni at far keni ndrtuar me datat 13, 14 dhe 15. Me datn 20 dhe 21 kaloni kohn duke u marr me familje. Cila do t jet e mira e ktij muaji? Ktij viti? E ksaj kohe? A do t kt ndonj dhom, ndoshta pr prmirsim? Nga data 25 dhe 26 duke folur pr dika t rndsishm do t vije deri tek nj ndryshim kryesor. Kurr nuk sht von pr ti
gjrat m mir, kt ju e dini. Me datn 28 rregullojeni nj problem ndrkaq me datn 29 dhe 30 kushtoni m shum koh vets tuaj. Me datn 31, vizatojeni vizatimin tuaj pr Vitin e Ri dhe pastaj knaquni duke festuar.Luani

23 korrik- 22 gushtDgjoni shum at far ju thuhet me datn 1. A sht urimi q ju sht dhn fantastik apo i dhimbshm por pik e mir kritike q vije pr mendimet e juaja m t mira, edhe pse n fund do t refuzoni, pr disa merita t vlefshme t juaja. N fakt, kshtu mund ta pranoni kt koment dhe mund t provoni gjrat e vlefshme t cilat gjithmon ju kan thn juve. Shkmbeni menurin tuaj me dik i cili dshiron tia kthej mendimet dhe at deri me datn 3. Me datn 8 do t jeni nj perceptues fantastik! Pse jo, relaksohuni duke shkuar n ndonj koncert me muzik klasike? Me datn 12 sht nj dit e mir pr t mos
asgj. Shkoni n ndonj dyqan apo n kafe dhe argtohuni me shokt dhe antart e familjes dhe kaloni kohn pa brenga! Do t merrni nj lajm t mir n pun nga data 15 dhe lajme t mira pr jetn e juaj personale me datn 16. Festoni! Ftoni disa shok gjat dats 19. Pr far tjetr mund t jen muajt e dimrit. Me datn 23, ego e juaj ka nevoj pr t biseduar. Shfrytzojeni nj rast pr dashuri q do ju jepet me datn 25 dhe 26. Rizgjidhni disa problem me datn 31 dhe n mbrmje pini dhe vallzoni!Virgjresha

23 gusht- 22 shtatorN dashuri do t keni sukses qysh n fillim t muajit. Ka rndsi far thoni? Pse t thoni po! Vetm pse ju keni punuar shum kohve t fundit aq shum sa ju nuk mund t harroni se far sht mundimi dhe pas ksaj lodhje ti ktheheni disa punve shtpiake! Jo! Ju me t vrtet jeni romantik, n zemr, dhe e tra ka do t bni kt muaj sht t bni gjeste t cilat do t mbahen n mend nga t gjith ata q ju rrethojn! Ah! sht nj dit e mir t blini lule qysh n datn 4 dhe 5. Pra, mos u shqetsoni vetm me pun mund t ecni prpara. Me datn 10, jeni i gatshm pr t filluar dika t re. Shum mir! Data 15 dhe 16 jan ditt t cilat do ti kujtoni pr t marr nj pushim nga puna veanrisht nse keni ndonj mbrmje argtimi. far po prisni? Dilni sa m shum dhe knaquni! Data 17 dhe 18 do t jen shum t veanta shum t suksesshme sidomos pr ju? Mrekulli fare! Me datn 23, do t jeni i gatshm t dgjoni. Duhet t jeni sa m t hapur? Me datn 25, fokusohuni n familje. Me datn 31 keni nevoj pr ti organizuar mendimet. Pasi t organizoni festoni pr festat e fundvitit.Peshorja

23 shtator- 22 tetorDo t keni vetm disa dit kur do t ngadalsoni ritmin. Ndoshta qielli do t duket paksa m i zymt se zakonisht pr ju. Errat do t jen ato q do e pastrojn at. Nse dita e par e muajit sht vetm nj dit e zakonshme e cila duhet t jet ashtu ather mos u shqetsoni! sht nj gjendje q do tejkalohet. N fakt, duhet q t jeni t knaqur me kapacitetin tuaj dhe ann melankolike t jets, pavarsisht se ka njerz q ju ndihmojn do dit pr t kaluar koh t mira gjat gjith dits. Mos harroni q t pushoni dhe mos ti jepni pun vets. Kjo do e knaq shpirtin tuaj dhe shndetin po ashtu. Nga data 3 do t keni koh shum t mir. Qielli do t ilet dhe knaqsia e kolegve do bj q t ndiheni si nj lidere n pun. Data 8 do t jet nj dat kur ju do t prpiqeni t komunikoni m mir me njerzit e juaj t afrt. Kjo nuk do t jet edhe aq e leht. Kshtu, jepni vets m shum koh! Me datn 11 do t jeni t gatshm pr t
disa gjra t reja. Pavarsisht, far sht, shtitje n ndonj qytet apo n bjeshk do t jen disa ndodhi t mira pr ju. Shkoni m shok dhe knaquni duke u argtuar me datn 15. Caktojeni nj takim dashurie me datn 20. Shprehuni shlir me datn 25. Me datn 31 ndihmoje nj shok/qe pr t zgjedhur nj problem.Akrepi

23 tetor- 21 nntorQysh me datn 1 duhet t vendosni pr dy gjra: Duhet t flisni sa m shum derisa mendoni se sht e arsyeshme apo si duhet t flisni. Tregoni shefit tuaj se ju jeni i vetmi q keni punuar n nj projekt q sbn t nnvlersohet. Tregoni t dashurit/s tuaj se nuk dshironi q t argtoheni me kolegt e saj/tij t puns. Tregoni tezs tuaj se m shum dshironi t hani dika t mir sesa dika q nuk ua ka ndja. Ky muaj, q ka edhe epitetin e till, sht muaj i dhuratave. E mira e tij jan festat dhe argtimi. Por, nuk duhet q t jeni i qet pr t gjitha gjrat q bni! Do ta prqafoni nj ide t re nse i jepni nj personi, i cili ka ide, e t ciln do ta shqyrtoni me datn 3. Me datn 7 dhe 8 m t vrtet dshironi ti ndihmoni njerzit andaj bjeni kt! Prpjekjet do t rriten me datn 12. Por mos u ktheni pas n pjesn e tret pr ta fituar mblsirn. Dy shrbime do ju mjaftojn pr kt! Pak detale do t paraqesin konsekuenca t reja me datn 17 dhe 18, andaj duhet t keni shum, shum kujdes pr kto detale. Dika e madhe, sikurse lindja e nj fmij do t ngjall ndrra t madh me datn 23. Besoni vetvetes me datn 25. Do t dshironi q t ri-dekoroni dika me datn 30, megjithat leje kt me datn 31 kur do t mund t festoni shum dhe do keni plot dshira.Shigjetari

22 nntor- 21 dhjetorSka rndsi nse po ndjeni q po i riktheheni shkolls. Filloni menjher studimet qysh me datn 1. N fakt, pse t mos knaqeni me ndjenjat e t qenit i ri? Preni disa karota dhe filloni t hani molla. Bni kshtu nj przierje perimesh. Dhe qkurse keni filluar q t rriti ather duhet t merrni vendimet pr desertin q do fitoni. Kurseni sa m shum para dhe hani ushqim t freskt. T dy kto gjra duhet t jen n listn tuaj kt muaj! Me datn 5, do t ndiheni paksa i harruar nga t tjert. Bjeni nj list dhe kontrollojeni dy her kjo sht mnyra m e mir pr ti ruajtur gjrat. Knaquni me mendimet e juaj por mos hani shum pasi q mund t keni probleme m shndet. Me datn 12 do t ndjeni se nuk sht duke ndodhur dika e madhe. Por, edhe pse do mendoni se jeni gjithka - do t ndiheni i/e mrzitur! Andaj knaquni me ngadal pr ditt q do vin n vijim dhe kujdes edhe me punn q e bni n zyre. Kshtu mos flisni shum dhe knaquni me jetn e qet. Pastaj pushoni! Shfrytzojeni imagjinatn me datn 23 dhe knaquni me datn 25. Me datn 31 merrni hapin e duhur. Festoni sa m shum!Bricjapi

22 dhjetor- 20 janarFillimi i muajit do t jet i furishm. Dukeni bukur. Ndjeheni mir. Keni arom t mir. Jeni i/e mrekullueshm! Sigurisht, gjithmon keni qen i/e mrekullueshm, por i/e till do t jeni qysh me datn 1 t ktij muaji. N vazhdimsi do t zgjoni vmendjen e t tjerve q do ju quajn person fantastik. N fillim i till do t jet i nxeht pr kt muaj t ftoht t dimrit. Me datn 5, arti dhe muzika jan mnyrat m t mira q do ua bjn jetn t kndshme. Andaj ekspozohuni sa m shum q mundeni! Bashk me nj shok keni ide fantastike t cilat do ju hyn n pun me datat 9 dhe 10. Diskutoni sa m shum me ata dhe kornizoni sa m mir idet q sht e mundur. Vetm kshtu do mund ti ndihmoni t tjert. Mos e le kohn t ik, jepni para dhe energji m shum se duhet pr datn 15. Vazhdoni t ndihmoni shokt/qet. Por, kjo ju bn q t jeni n nj pozit solide para se ta bni kt. Me datn 20 ju duhet t msoni m shum pr kulturn. Shkoni n balet! Pse mos t shikoni nj oper? Do t keni nj diskutim t gjat dhe shum t rndsishm me datn 25. Knaquni me kt momente. Data 30 do t jet nj dit e mir pr t
plane dhe nj dit e mir pr ti ekzekutuar ato. Me datn 31 bashkohuni me t afrtit dhe Gzuar Vitin e Ri!

Ujori

21 janar- 18 shkurtNse nuk e dini se si jan duke ecur punt n shtpi qysh n fillim t muajit ather mos flisni shum. Rezervohuni. Analizoni. Planifikoni. Data praktike pr tu marr m gjra t ktilla sht data 2 dhe 3 ku gjithka do t jet m e qart dhe do t pushoni m shlir. Disa mundsi t mdha do ju vin kshtu por mbani syt sa m hapur. Me datn 8 do t knaqeni me dshirat e juaj duke i ndihmuar t tjert n mnyr efektive. Me datn 11 n sfondin tuaj do t paraqitet nj dashuri. Praktikisht do t jet shum interesante. Kur vjen puna t familja dhe mbrmjet festive me ta duhet q t bni kompromis pr dika. Do t keni ndjenja shum t thella pr dik me datn 21. Tregoni t tjerve se si ndiheni? Vetm kshtu do t marrin n konsiderat ndjenjat e juaja. Data 24 dhe 25 jan dit t mira pr t filluar nj marrdhnie intime. Ditt e fundit rezervoj pr ushqim, argtim dhe fest, sepse edhe sht fest.Peshqit

19 shkurt- 20 marsDuhet ti tregoni shokve vendin q e kan. Kjo sht mnyra e juaj q duhet t silleni n pun sidomos me disa persona q ende jan anonim pr ju. Me datn 1 duhet q ti shtyni disa gjra prpara. Pavarsisht se far bjn t tjert, ju duhet t punoni shum pr t arritur at q dshironi. Punoni drejt dhe mbani qetsoni q keni. Kjo do ju bj nj person krenar. Edhe pse do t shantazhoheni do t ndihmoni shum dhe ndihma e juaj do t vlersohet. Me datn 3 filloni t ndihmoni prsri dik tjetr. Data 4 dhe 5 do t jen dit e madhe dhe n kt dit duhet ta shfrytzosh shumicn e kreativitetit tuaj. Aftsit e juaja analitike ruani pr datn 7 kur do t gjendeni para nj enigme dhe para nj fjalkryqi. Me datn 13 dhe 14 do t filloni nj dit romantike e cila normalisht q do ju plqen. Njjt do t ndodh edhe me datn 20. Pastaj shkoni n shitore t mdha dhe filloni blerjen e dhuratave. Kujdes me datn 25 pasi q duhet ti shprbleni t gjith bashkpuntoret. Me datn 31 hartojeni nj list dhe plan pr vitin q vjen. N mbrmje argtohuni me shokt e familjes.