Skuadra qipriote Omonia Nikosia e Klodian Duros fitoi edhe takimin e dyte me shqiptaro-maqedonasit e Milano Kumanoves ne Shkup me rezultatin 2-1, duke u kualifikuar ne turin e dyte eliminator te Kupes UEFA, pasi dhe takimin e pare ne Qipro e kishte fituar me rezultatin 2-0. Ajo qe vlen te permendet eshte fakti se mesfushori i Kombetares shqiptare, ka humbur penalltine e fituar ne minuten e katert. Gjuajtja e Duros u prit nga portieri i Milanos, Nuredinofski.