brbrPas Argjentines edhe Kolumbia pesoi nje rezultat zhgenjyes ne Kupen e Amerikes Ne takimin e pare skuadra e trajnerit Pekerman u mund 0-1 nga Venezuela dhe tashme rrezikon shume po te mendosh se perballe tyre ne sfiden e tyre eshte Brazili Goli i vetem i takimit ne ate fitore historike per Venezuelen u shenua ne minuten e 60 nga Solomon Rondon qe shfrytezoi nje pergjumje ne prapavije te dyshes Zapata Murillo Te ashtuquajturit Caffeteros nuk u shfaqen agresiv ndaj kundershtarit duke rrezikuar vetem ne nje rast ne fund te takimit Falkao dhe Karlos Baka u shfaqen jashte forme ndersa Kolumbia rrezikon te mos kete as Heze Rodrigues ndaj Brazilit i demtuar ne fund te takimit Nderkohe me nga nje gol ne cdo pjese Brazili mundi 2-1 Perune duke e nisur mjaft mire debutimin ne Kupen e Amerikes Heroi i Selesao ishte Neymar autor i nje goli dhe nje asisti ne minuten e dyte te shteses per Duglas Costa Brazili kryeson grupin c ne renditjen provizore se bashku me Venezuelenbrbr
br