Një aksident i rëndë që u mori jetën 14 vetëve ndodhi në jug-lindje të Hungarisë, pas përplasjes se një minibusi me një kamion. Aksidenti ndodhi mesnatën e së dielës në autostradën që lidh qytetet Zeged dhe Mako, në afërsi të kufirit me Rumuninë. Media vendase bëri të ditur se minibusi i mbushur me shtetas rumunë, po kthehej në Bukuresht. Nga përplasja tragjike arritën të mbijetonin vetëm njëri nga pasagjerët e minibusit, si edhe shoferi i kamionit me të cilin ai u përplas.