Pas lëndimeve të disa yjeve që mund ti mungojnë botërorit, Kampionati që do të mbahet në Brazil do të ketë një superyll më shumë.
Radamel Falcao ka arritur të rikuperohet me kohë për të qenë pjesë e Kolumbisë në Kupën e Botës.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Falcao kishte këputur ligamnetet muaj më parë me Monacon, por që pas një operacioni të vështirë ka arritur të shërohet në kohë.
Falcao ka bërë stërvutjen e parë të plotë me skuadrën dhe në 2 javët në vazhdim pritet të marrë formën optimale./Indeksonline/