Sir Alex Ferguson padyshim që mbetet një nga trajnerët më të mëdhenjë që ka njohur historia e futbollit. Ish trajneri legjendar i Manchester United ka nxjerrë shumë yje të futbollit me të cilët ka fituar shumë trofenjë.
Por nga Fergie kanë dalur edhe plot 29 trajnerë. I fundit që do ta provoi veten si trajner është Gary Neville që dje u emërua trajner i Valencias.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Laurent Blanc, Ole Gunnas Solskjaer, Gordon Strachan, Bryan Robson, Roy Keane, Henrik Larsson, Gabriel Heinze, Paul Ince, Steve Bruce, e Mark Hughes janë vetëm disa nga emrat që më parë kanë punuar me Ferguson dhe sot ushtrojnë zejen e trajnerit./Indeksonline/ 


SSSA
ASS