Suedia ka arritur fitore të rëndësishme ndaj Ishujve Faroe në ndeshjen kualifikuese për Kampionat Botëror. Zlatan Ibrahimovic ka shënuar 2 golat për Suedinë.


Golin e parë Ibra e shënoj në minutën e 35 të ndeshjes. Ibra realizoj nga penalltia për 2 me 0 në minutën e 82 të ndeshjes.


Grupi C është një nga grupet më interesante ku tre skuadra e kërkojnë pozitën e dytë. Austria, Irlanda dhe Suedia tani kanë nga 11 pikë ndërsa Gjermania është e para me 16 pikë.