Katalant

Barcelona prgnjeshtron zrat pr arritjen e nj marrveshjeje me sulmuesin brazilian t Manester Sitit, Robinjo. Zv.presidenti i klubit katalan, Josep Maria Bartomeu, deklaroi pr t prditshmen “Sport”: “Prej muajsh po vzhgojm lojtar t ndryshm, por asnjri prej tyre nuk e ka bindur Guardioln. Trajneri yn preferon lojtart e ekipeve zinxhir. Ky fakt na gzon pa mas, por nuk do t thot se nuk do t blejm m asnj lojtar deri n fund t merkatos”. Numri 2 i klubit ka folur edhe rreth Ibrahimovi dhe zrave pr largimin e sulmuesit. Pr suedezin interesohen Siti dhe Milani. Bartomeu shtoi: “Kush dshiron t ket Ibrahimoviin duhet t vendos shum para n tryezn e bisedimeve, q t ciln Manester Siti ende nuk e ka br”. Ndrkoh, ka folur edhe blerja m e madhe e Bars, David Vija: “Mund t luaj fare mir prkrah Ibrs, edhe sepse ai sht nj lojtar shum cilsor”.
#