Policia e Tiranes ka shoqeruar autorin e incidentit elektoral te nje dite me pare ne Babrru.
Sipas policise Gjin Mark Prenga 52 vjec eshte shoqeruar dhe po merret ne pyetje pasi nje dite me pare ai eshte konfliktuar me shtetasin Juxhino Zaja 20 vjec teksa ky i fundit ka qene duke vendosur flamur ne nje shtylle per subjektin politik Partia Demokratike.
Prenga do te ndiqet penalisht per konsumim te vepres penale te Demtime te tjera me dashje.