Shkup- Policia e maqedonase  ka bërë të mundur pasditen e sotme arrestimin e personave të cilët rrahën 15 nxënës në Shkup.

Sipas një njoftimi të Ministrisë së Brendëshme, sulmi i nxënësve është bërë nga 7 persona të moshave 17-18 vjecc ndaj të cilëve do të ketë padi penale.

Ministrja e Brendëshme, Gordana Jankullovska, ka deklaruar se i është kërkuar Prokurorisë që të kërkojë si masë paraburgimi 30 ditë.

Sulmi ndodhi në një autobus ku 15 nxënës janë goditur me shufra hekuri dhe drurë.

Shkrime të tjera me interes:

  1. Shkup- Persona të maskuar rrahin barbarisht 15 nxënës shqiptarë Maqedoni- Rreth 15 nxënës shqipatre kanë rënë pre e një...
  2. Dhuna barbare ndaj 15 nxënësve, në pranga 8 huliganë maqedonas Shkup- Tetë maqedonas kanë rënë në prangat e policisë si...
  3. Tirana zyrtare dënon dhunën në Shkup: Të ndëshkohen autorët Tiranë- Lidhur me dhunën barbare të ushtruar tre ditë parë...