Dy trena u prplasn n Indi si pasoj e mjegulls duke i marr jetn 3 personave dhe plagosur dhjetra t tjera. Ngjarja ndodhi n provincn e Utar Pradshit. Autoritetet fajsuan mjegulln e dendur pr kt aksident ndrkoh q m hert kt muaj dy aksidente t tjera hekurudhore u regjistruan po si pasoj e kushteve t motit.