brbr50 intelektuale e ish-funksionare prane Partise Republikane i bejne thirrje publike amerikaneve te mos votoje kandidatin e subjektit te tyre Donald Trump Ne nje leter publike keta ish-zyrtare mes te cileve dhe ish-drejtore te CIA-se deklarojne se Trump mund te rezultoje Presidenti me i pamatur ne historine e Shteteve te Bashkuara te Amerikes Vete Trump i ka akuzuar keta ish-zyrtare si te deshtuar Ai ka replikuar ne distance dhe me rivalen e tij Hillari Klintonbrbr
brbrDonald Trump Amerikanizmi dhe jo globalizmi do te jete kredoja jone e re Vendi yne do te arrije standarde te reja te papara ndonjehere Dhe kete gje do ta mundesojme se bashku dhe jo duke degjuar zerat e lodhur te se shkuaresbrbr
brbrHilari Klinton Nuk do te kete nje tjeter Donald Trump Nese do ta votoni do te qeveriseni nga ai qe ju shini shte i njejti Trump i cili refuzon te paguaj taksa dhe faturat e po ashtu i njejti qe tenton ti shmanget detyrimeve per bizneset e punonjesit e tijbrbr
brbrKohet e fundit jane rritur ndjeshem zerat edhe ne radhet e republikaneve te cilet kundershtojne ashper zgjedhjen e biznesmenin te njohur Trump ne krye te Shtepise se Bardhebrbr
brbrbrbr
brbrbrbrbr