Presidenti i Interit, Massimo Moratti, ka mohuar nevojn e ekipit pr t transferuar nj sulmues gjat afatit kalimtar t janarit.

Disa dit m par trajneri Jose Mourinho kishte theksuar se ekipit i nevojitet nj sulmues i ri, ndrsa spekulohej se Nerazurrt jan t interesuar pr Goran Pandevin dhe Luca Tonin.

Mirpo, Moratti ka thn: Pr momentin nuk ka mundsi t vijn Pandev ose Toni. Edhe pse Mourinho ka krkuar nj prforcim t ri, ai sht i vetdijshm pr blerjet e deritashme.