Dënimi nga UEFA e ka detyruar Interin të nxjerrë në shitje disa futbollistë kryesorë përfshirë këtu edhe Mateo Kovaçiçin.

Talenti kroat do të largohet në fund të sezonit dhe paratë e shitjes së tij, do të përdoren për të larë "gjobën" që UEFA i ka vënë zikaltërve.

Gjoba e ziklatërve kap shifrën e gjashtë milionë eurove por mund të shkojë deri në 20 milionë euro.

Sakaq përveç sakrifikimit të Kovaçiç, i cili kërkohet nga Barcelona dhe klube të ndryshme evropiane, në shitje mund të dalë edhe Hernanes, Huan Zhezuz dhe Fredi Guarin.

/GS/D.GJ/