Ekipeve te Interit dhe Juventusit iu jane rikthyer lojtaret e demtuar dhe do te jene gati ne perballjen e kupes mes tyre, por me e rendesishme per ndeshjet e radhes se Seria A. Murinjo dhe Ferrara do te kene edhe nga nje lojtar tjeter ne formacion, para ndeshjes se Kupes se Italise. Keshtu, ne kampin zikalter kthehet Samuel Eto, per te qene i gatshem ne sfiden e radhes ndaj Juves, kurse per bardhezinjte eshte rikthyer Xhanluka Zambrota. Mesfushori do te jete gati per te luajtur ne takimin e radhes ndaj Interit.