Ish kreu i SHIK-ut, Fatos Klosi tha mbrm n "Opinion" se ish-kryeministri Majko ka tentuar q ta arrestoj at kur ai ishte n detyr. Fatos Klosi, ish kreu i Shrbimit Informativ ka pranuar se gjat kohs s tensionimit t marrdhnieve mes tij dhe kryeministrit t asaj kohe, pr t ishte
gati nj flet arresti. Deklarata erdhi n emisionin "Opinion" t gazetarit Blendi Fevziu ku Klosi pohoi se arrestimi i tij, ishte
gati.

N panelin e "Opinion" u diskutua lidhur me ligjin e ri t Shrbimit Informativ si dhe tagrat q i jep ky ligj, kryeministrit t vendit.