Dy persona të shpallur në kërkim janë vënë në pranga nga policia e Lezhës. Policia ka arrestuar 38-vjeçarin Eriger Bushi është person me precedentë të mëparshëm penale, i dënuar për armëmbajtje pa leje, plagosje, kundërshtim i punonjësve të policisë, si dhe i dyshuar për vjedhje me dhunë.


Ai u kap pasi Gjykata e Shkallës së Parë Kurbin e kishte dënuar atë me burg për për veprat penale ” Mbajtje pa leje dhe prodhim i armëve, armëve shpërthyese dhe municioneve”” Kanosja” dhe ” Plagosje e lehtë me dashje”


Ndërsa 25-vjeçari  Bruno Cenaj u arrestua pasi po e njëjta gjykatë në Kurbin e kishte dënuar atë për “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” kryer në bashkëpunim.


Materialet procedurale për të dyja rastet u referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Kurbin për veprime të mëtejshme.


22 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)