Tre shqiptarë në arrati, të cilët udhëtonin me 200 kilometër në orë, me një makinë të vjedhur tip BMW, u aksidentuar për shkak të shpejtësisë së madhe.


Gjatë ndjekjes nga policia italiane e Cremona, mjeti me të cilët udhëtonin tre shqiptarët, u përplas. Për pasojë njëri prej tyre, një 31-vjeçar, gjeti vdekjen e menjëhershme.


Ndërkohë dy të tjerët, ndodhen në spitalin e Maggiore të Cremona, në gjendje të rëndë.


Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme, e shtunë, rreth orës 22.30, në rrugën që lidh Rovlta me Padinon. Në bordin e mjetit u gjetën argjendari, para kesh dhe sende të tjera të vjedhura.


Policia italiane thotë se tre shqiptarët ishin në ndjekje për vjedhje, ku dhe gjatë arratisë u përplasën me mjetin me të cilin udhëtonin.15 tetor 2018 (gazeta-Shqip.com)