Cilët janë 5 adoleshentët këngëtarë më të pasur në botë? Përgjigjen e ka dhënë. revista për të rinj M Magazine e cila ka bërë një klasifikim të këngëtarëve adoleshent me më shumë të ardhura.


Këngëtarja, Miley Cyrus kryeson me 120 milion dollar. Pas 10 vitesh karrierë në muzikë, Cyrus renditet më e pasura ndër adoleshentët në botë.


Më pas vjen idhulli i adoleshentëve, Justin Bieber me 65.5 milion dollar. Bieber, 17 vjeç, nga Kanadaja arriti t shiste 700 mij kopje t albumit t tij brnda 3 javsh.


Nick Jonas renditet i treti me 18 milion dollar. Ai sht 18-vjeç dhe karriern si kngtar e nisi me vllezrit e tij pr t dal m pas solo.


I dashuri i saj renditetj në vendin e 2-të, ndërsa vetë ajo, Selena Gomez renditet e katërta me 4 milion dollar. Ajo sht 18-vjeçe dhe ka filluar karriern e saj si kngtare duke performuar pr kanalin Disney Channel.


Demi Lovato renditet e fundit ndr kngtart me 3 milion dollar. Edhe ajo bashk me Selenn e ka nisur karriern n Disney Channel, pikrisht me Barney & Friends