Përfaqësuesja e Gjermanisë në futboll i ka prezantuar fanelat e reja. Mesut Ozil, Julian Draxler dhe Thomas Muller ishin lojtarët gjerman që i veshën për të parën herë këto fanela.


"Adidas" është prodhuesi i këtyre fanelave, ndërsa për herë të parë Adidas ka bërë një përzierje shumë ngjyrëshe në fanelat e Gjermanisë.


Dizajni i ri në prezantimin e parë në mediat gjermane kë marrë disa kritika pasi që këto fanela janë më ndryshe se sa ato me të cilat tradicionalithst është prezantuar Gjermania./Indeksonline/