Roy Hodgson e ka zbuluar emrin e kapitenit të ri të Anglisë. Wayne Rooney është emëruar kapiten i ri i albionëve.
Sulmuesi i Manchester United do të trashëgoi shiritin që për disa vite e mbajti tashmë i pensionuari nga kombëtarja, Stiven Gerrard. Rooney do të jetë kapiteni i parë i skuadrës, para Cahill dhe Hart që do jenë kapitenët e dytë dhe të tretë të albionëve.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Hodgson poashtu ka zbuluar listën e të ftuarve për ndeshjet e radhës kualifikuesen ndaj Norvegjisë dhe Zvicrës. Lista e të ftuarve është kjo:
Forster (Southampton), Foster (West Brom), Hart (Manchester City); Baines (Everton), Cahill (Chelsea), Chambers (Arsenal), Jagielka (Everton), Jones (Manchester United), Rose (Tottenham), Stones (Everton); Colback (Newcastle), Delph (Aston Villa), Henderson (Liverpool), Milner (Manchester City), Oxlade-Chamberlain (Arsenal), Sterling (Liverpool), Townsend (Tottenham), Wilshere (Arsenal); Lambert (Liverpool), Rooney (Manchester United), Sturridge (Liverpool), Welbeck (Manchester United).