Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) shpalli dje listen zyrtare te kombetares B qe do te grumbullohet ne Antalia te Turqise, ne periudhen 14-23 janar, nen drejtimin e trajnerit Ari Han. Lista e perpiluar nga stafi shqiptar i FSHF-se permban me se shumti lojtare te kampionatit shqiptar, si dhe nga Greqia (Koliqi), Italia (Ujkani), Gjermania (Ismaili), Finlanda (Agolli), Suedia (Memelli). Nga ekipet e kampionatit, me shume lojtare ka Tirana (7), Partizani (4), Vllaznia (3) e Dinamo (3). Sic ben me dije zyra e shtypit ne federate, stervitjet do te jene dy here ne dite, ne oren 10.00 dhe 15.30
Ja lista:
Portiere: Ilion Lika (Elbasani), Enea Koliqi (Iraklis), Sajmir Ujkani (Palermo)
Mbrojtes: Nevil Dede (Tirana), Andi Lila (Besa), Erion Xhafa (Tirana), Endri Vrapi (Tirana), Tefik Osmani (Partizani), Elvis Sina (Tirana), Arian Pisha (Dinamo), Ansi Agolli (Vaasan Palloseura)
Mesfushore: Klodian Duro (Tirana), Blendi Shkembi (Partizani), Elis Bakaj (Partizani), Jahmir Hyka (Tirana), Gilman Lika (Vllaznia), Paulin Dhembi (Partizani), Bekim Kuli (Dinamo)
Sulmues: Vioresin Sinani (Vllaznia), Daniel Xhafaj (Tirana), Migen Memelli (GAIS), Xhevahir Sukaj (Vllaznia), Sabino Plaku (Dinamo), Shaban Ismaili (VfB Stuttgart)