www.albania-sport.com- Luftëtari fitoi 2-1 me Burrelin në ndeshjen e javës së 20-të të Kategorisë së Parë. Bledar Shalari hapi takimin me golin e tij në minutën e 14-të, ndërsa Gentjan Shkoza dyfishoi rezultatin në të 45’+2, pas asistit të Pustinës. Burreli shkurtoi diferencën me anë të një penalltie te fituar nga Oltion Balluku (faull i Okshtunit) e të realizuar nga Dritan Gjoka (59’). Kola i Burrelit goditi shtyllën horizontale të portës së mbrojtur nga Miraka. Në fazën e parë dy skuadrat ishin ndarë në barazim në Burrel.


Luftëtari-Burreli 2-1

Bledar Shalari (14’), Gentjan Shkoza 45’+2/ Dritan Gjoka 59’ (p)


Burimi: Albania-sport.com
Kliko per te na ndjekur ne Twitter

E Shtune, 27 Shkurt 2010
Shto dhe ti komentin tendEmri dhe e-maili