www.albania-sport.com- Burreli dhe Lushnja ndanë nga një pikë në barazimin pa gola në “Liri Ballabani” në takimin e javës së 23-të të Kategorisë së Parë. Lushnja zbriti në vendin e tretë, tashmë në kuotën e 44 pikëve, dy më pak se Elbasani i vendit të dytë, që nga ana e tij fitoi të shtunën e kaluar 3-0 në Memaliaj.Kategoria e Parë

Java 23Gramshi-Kazma 0-1

Lame 28’Memaliaj-Elbasani 0-3

Kuçi 17’, Raboshta 60’, Merxha 65’Bylis-Luftëtari 1-0

Hamzaj 63’ (p)Skrapari-Ada 3-1

Shënues: Pjetërnika, 38’, Brata 48’, Begolli 85’/ Cani 76’Sopoti-Turbina 0-028.03.2010

Burreli – Lushnja 0-0Bilishti Sport-Besëlidhja 1-2

Rustemi 47’/ Ndreka 35’, Haxhia 44’


Burimi: Albania-sport.com
Kliko per te na ndjekur ne Twitter

E Hene, 29 Mars 2010
Shto dhe ti komentin tendEmri dhe e-maili