Java e 14-te e superligesE diel 10 Shkurt 2013 1856

Kukesi-LuftetariNe javen e 14 te superliges shqiptare Kukesi ka fituar 1-3 ne fushen e Luftetarit duke qene keshtu e vetmja skuader me rezultat pozitiv ne transferte Pjesa e pare e ndeshjes kishte shume aksion ne fushe duke sjelle dhe 3 gola Te paret qe shenuan ishin djemte e trajnerit Cungu ne minuten e 35 te pjeses se pare Vetem pese minuta me vone shenon Luftetari me Cacon Po nuk mbyllet ketu pjesa e pare pasi 4 minuta nga perfundimi eshte Malota qe shenon golin e dyte per Kuksin Shifrat jane vulosur ne 1 me 3 per Kukesin ne minuten e 51 fale golit te PopovicNe takimin tjeter te kesaj te diele Teuta ka fituar me rezultatin 3 me 0 ndaj Shkumbinit djemte e detit duhet tja dine per nder kete rezultat mjaft pozitiv Daniel Xhafes i cili ka shenuar dy gola te parin ne minuten e 15 te pjeses se pare dhe te dytin ne minuten e 82 Ne 45minutat e dyta per durrsaket ka shenuar dhe Osmani Pas javes se 14-te Teuta rremben vendin e dyte Java e 14 e superliges ka sjelle nje Kastriot dominues ndaj Apolonise 4-1 Pese minuta nga nisja e ndeshjes kane mjaftuar qe krutanet ta shihnin veten ne pozita mjaft te favorshme me dy gola te realizuar Por nuk mbaron me kaq ofensiva e Kastiotit ne perballje me fieraket e Apolonise pasi eshte Hysa dhe Mocka qe shenojne duke e mbyllur pjesen e pare me rezultatin 4 me 0 Goli i nderit per Apollonine u shenua ne minuten e 83 Takimi i fundit i kesaj te diele mes Tiranes dhe Tomorit eshte mbyllur me shifrat 1 me 0 Ne stadiumin Selman Stermasi bardheblute arriten te siguronin tre piket e radhes fale nje goli te shenuar ne minuten e 37 nga Limani Pavaresisht rezultatit minimal 90 minutat e takimit jane karakterizuar nga nje loje e forte e djemve te kryeqytetit perballe Tomorit te dobetp