Kthjellime dhe vranësira kalimtare do ketë në gjithë territorin. Pasditja fuqizon vranësirat duke sjellë shira të përkohshëm në zonat malore, por shira të izoluar në qendër të vendit.


Orët e mbrëmjes lokalizojnë shirat në ekstremin juglindor, ndërsa pjesa tjetër e vendit mbetet kryesisht me kthjellime.


Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë, më e ndjeshme rritja pritet në Ultësirën Perëndimore.


18 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)