E enjte 19 Prill 2012 1944

TAKIMI TOPALLI-ARVIZUKryetarja e kuvendit Jozefina Topalli priti ne nje takim ambasadorin e SHBA. Aleksander Arvizu. Tema e bisedes mes tyre sic njofton zyra e shtypit prane Kuvendit ishte axhenda e parlamentit dhe e punes se komisioneve.Specifiksht eshte folur ne lidhje me reformen zgjedhore dhe ate parlamentare. Topalli ka informuar Arvizun ne lidhje me blloqet e neneve dhe amendamenteve qe kane kaluar ne komisionin e reformes bazuar ne rekomandimet e OSBE-ODHIR. Sa i takon reformes parlamentare Topalli theksoi se puna e saj duhet te jete duke respektuar kushtetuten e vendit dhe ne baze te modelit te rregullores se parlamentit europian. Ne njoftim thuhet se Arvizu dhe Topalli kane biseduar dhe per ceshtje te tjera pa e specifikuar se per cfare.

Komente

Facebook