Këngëtari Justin Timberlake, ka publikuar videospotin e kenges se realizuar në bashkëpunim me reperin, Jay-Z.
 
Videoklipi i kenges "Suit and Tie", zgjate afro gjashte minuta, ndersa eshte realizuar nga David Fincher, i cili njihet per filmat "Panic Room" dhe "Fight Club"/

Video eshte realizuar bardh dhe zi, duke vene keshtu ne pah vokalin e Timberlake dhe tekstin e kenges.
 
"Suit and Tie" paraqet bashkëpunimin e parë muzikore të Jay z dhe Justin, qysh nga viti 2006. Kjo këngë do të jetë pjesë e albumit, ’ 20/20 Experience’ të Justin, e që pritet të publikohet gjatë vitit të ardhshëm. /Indeksonline/