Portieri Xhanluixhi Bufon është lënë jashtë pas operacionit në shpinë menjëherë pas kampionatit botëror. Vendin e tij e kanë marrë Storari, Maninger dhe i riu Kostantino.

Mes të përjashtuarve figurojnë edhe emrat e Alberto Akuilanit dhe Fabio Kualiarelës. Të dy këta futbollistë kanë luajtur me klube të tjera në të njëjtin kompeticion: mesfushori me Liverpulin kurse sulmuesi me Napolin. Sipas rregullores së FIFA-s ata nuk mund të aktivizohen me klubin e ri në ndeshjet evropiane.

Ja lista e plotë:

Mota, Kielini, Felipe Melo, Sisoko, Markizio, Iakuinta, Del Piero, Amauri, Maninger, Traorè, Bonuçi, Lanzafame, Grigera, Pepe, Martinez, Rinaudo, Krasiç, De çelje, Storari, Kostantino, Legrotalie, Bukel, Kamileri, Spinacola, Xhaneti

Lista B:
Ferrero, Xhandonato, Boniperti, Libertaci, De Silvestro