Alberto Aquilani është blerja më e fundit e Juventusit në këtë merkato vere.

Mesfushori i Liverpool nuk ka lënë asnjë shenjë në Premier League duke u rikthyer në Itali ku kërkon të rigjejë shkëlqimin. Pas vizitave mjekësore që zgjatën dy ditë, Aquilani është një lojtar i Juventusit për të paktën një sezon pasi ai është marrë hua nga skuadra e Liverpool.

Kartoni i lojtarit është 16 milionë euro dhe që sot në mbremje do jetë në dispozicion të trajnerit Del Neri.