Interesimi

Pas Riberisë dhe Roben, Juventusi po interesohet edhe për një tjetër lojtar të Bajernit të Mynihut. Bëhet fjalë për 26-vjeçarin Bastian Shvajnshtajger, i cili është një “mesfushor universal”, pasi mund të aktivizohet lehtësisht në të gjithë sektorët e këtij reparti. Lojtari gjerman ka bërë të ditur se pas botërorit kërkon një aventurë në Spanjë ose Itali, por problemi mbeten drejtuesit e Bajernit. çelësi i marrëveshjes mund të jetë shkëmbimi me fantazistin brazilian, Diego, i cili ka zhgënjyer në Serinë A.
#