Skuadra kampione e Italisë, Juventus, po përgatitet për t’i bërë goditjet e verës në këtë afat kalimtar.
Bardhëzinjët kanë përgatitur tre oferta për tre sulmues. Bëhet fjalë për anëtarin e Manchester United, Javier Hernandez, Ezequiel Lavezzin e PSG-së dhe Stefan Joveticin e Man Cityn.

AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"};


Zonja e vjetër do t’i ofrojë 2 milionë funte United, duke i kërkuar Chichariton për një vit huazim me të drejtë blerje në fund të edicionit.
Ndërsa ofertat me për Lavezzin dhe Joveticin nuk janë publikuar, por besohet se ato mund të jenë mbi 15 milionë euro./Indeksonline/