Të paktën 15 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një sulmi terrorist në një hotel ndërkombëtar në Kabul.


4 persona të armatosur hynë në dhomat e hotelit duke hapur zjarr në Hotelin ndërkombëtar të Kabulit, bëjnë me dije zyrtarë në Afganistan. I njëjti hotel është sulmuar edhe në 2011 në mënyrë të ngjashme, kohë kur u vranë 21 persona….


20 janar 2018 (gazeta-Shqip.com)