Inzagi dhe Kaka shenuan secili nga nje gol per Milanin, ne fitoren e djeshme, ndaj Katanias. Pipo Inzagi e gjeti rrugen e rrjetes, ne mesin e pjese se pare te ndeshjes, nderkohe braziliani Kaka rikthehet me nje tjeter gol per ekipin e tij, ne pjesen e dyte. Milanistet po i bejne llogarite, per nje sukses tjeter, ndaj Juves, ne ndeshjet e radhes. "Tani eshte e qarte se duhet te ruajme vendin e dyte. Ekipi po tregon maturine e duhur, ne keto jave, ku objektivi yne eshte qe te jemi pjese e Liges se Kampioneve," - theksoi Karlo Anceloti pas ndeshjes me Katanian. - "Ndeshja e radhes, ndaj Juves, konsiderohet nga milanistet, si percaktuese, per te siguruar vendin e dyte. Kriza qe po kalojne bardhezinjte i jep me shuam shanse Milanit, qe shihet si favorit per te mbrojtur vendin e dyte.
Java e 34


Bolonja-Rexhina 1-2


Katania-Milan 0-2


Fiorentina-Torino 1-0


Inter-Lacio 2-0


Juve-Lece 2-1


Palermo-Kaljari 4-1


Roma-Kievo 0-0


Siena-Napoli 2-1


Udineze-Atalanta 2-0
Klasifikimi


Inter 77


Milan 70


Juve 68


Fiorentina 61


Xhenoa 57


Roma 53


Palermo 52


Kaljiari 49


Udineze 48


Lacio 47


Atalanta 44


Napoli 42


Sampdoria 41


Siena 40


Katania 40


Kievo 35


Torino 30


Bolonja 29


Lece 27


Rexhina 27