Sulmuesi i Chelseas, Salomon Kalou do t qndroj jasht fushs pr rreth dy jav, pr shkak t nj lndimi n kofsh. 24 vjeari psoi nj arje t vogl n kofshn e kmbs s majt gjat ndeshjes erekfinale t Carling Cup kundr Blackburnit t mrkurn.Reprezentuesi i Bregut t Fildisht luajti pr gjith 120 minutat e ndeshjes n Ewood Park, ku Blackburn fitoi pas penalltive. Kalou pritet ti mungoj Chelseas n ndeshjet e Premierligs kundr Manchester City dhe Arsenalit si dhe takimin e fundit t fazs s grupeve t Ligs s Kampionve kundr Apoel Nicosia.